woman-hand-with-keycard-electronic-lock-female-hand-hold-key-card-open-electronic-lock-door

Otel Kapı Kilit Sistemleri

Tatil köyü, rezidans, butik otel ve yıldızlı otel odalarının kapılarında kullanılan GUSTAVO Otel kapı kilit sistemleri sağlamlığı ve yüksek teknolojisi ile hatasız olarak çalışır. Temic ve Mifare kartları okuyabilen otel kapı kilit sistemleri, değişik materyal ve kilit mekanizmalarına sahiptir. Pil ile çalışan oda kilitleri son 100 geçiş de uyarı vererek pilinin değiştirilmesinin gerektiğini bildirir. Böylece pil bitmesi gibi sebeplerle kullanım aksamayacaktır. Otel kapı kilit sistemlerinin orijinal pilleri ile 25.000 geçişe imkân sağlanmaktadır. Üstelik kilidin pili bitmiş olsa bile mekanik anahtar ile açılabilir. Yani 7/24 kusursuz kullanım için her şey düşünülmüştür.

Otel kapı kilit sistemlerini kullanırken resepsiyon görevlilerine “kart encoder” yani kart kodlayıcı verilmektedir. Resepsiyonda bulunan görevliler kart encoder ile otel müşterisinin hangi tarih aralığında odayı kullanabileceği kartın içerisine yazarlar. Örneğin; müşteri oteli ayın üçünden dokuzuna kadar kullanacak gibi. Ayın dokuzu, yani kullanım süresinin bitiş tarihinden sonra kart artık oda kilidini açmayacaktır.  Bu sayede müşterilerin sadece odayı kiraladıkları süre zarfında odayı kullanabilmeleri sağlanacaktır. Otel kapı kilit sistemlerinde kullanılan kartların kaybolması, çalınması ya da tahriş olmaları gibi durumlarda resepsiyon görevlileri, hali hazırda kullanılmakta olan kartları iptal edebilirler ve bunun yerine yeni kartlar tanımlayabilirler. Bu kartların üzerine baskı da yapılabilir. Kartın üzerine yapılacak olan baskıda kartın kullanılacağı oda numarası veya otelin logosu ve ismi olabilir. Bu tamamen tercihinize kalmıştır. Otel kapı kilit sistemlerinde kullanılan otel oda kartına kontör yüklenerek otel müşterisinin otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerinde para yerine bu kartla ödeme yapması da mümkündür. Böylece müşteriler odadan çıkarken yanlarına para almadan, aktivitelere katılma şansı yakalar ve eğlence esnasında kayıp riski de yaşamazlar.

Otel kapı kilit sistemleri kullanılan odalarda kullanılan “energy saver” müşterinin kodlanmış kartını takması ile birlikte oda içerisindeki elektrik, alarm, havalandırma yahut su tesisatını aktif hale geçirir. Energy saver sayesinde müşteriler odadan çıkarken ışığı ya da suyu kapatmayı unutması gibi durumlarda, kartlarını odadan çıkış yaparken almaları halinde, tüm enerji harcayan cihazlar kapanacaktır. Bu şekilde çok ciddi enerji tasarrufu sağlayan energy saverler, enerjinin ve suyun israfını engelleyerek oteli gereksiz masraflardan kurtarır. Otel kapı kilit sistemleri ve energy saver kullanılan otellerde, gözle görülür enerji tasarrufu sağlanmıştır. İstenirse oda kartına kontur yüklenerek otel müşterisinin otel içerisindeki aktivite ve alışverişlerinde para yerine bu kartla ödeme yapması sağlanır. Modelleri inceledikten sonra bizi arayarak, ihtiyacınız için en uygun otel kilit sistemlerinin fiyat teklifini alabilirsiniz.

Comments are closed.